Nasze oferty

Zapoznaj się z szeroką ofertą naszych propozycji wyjazdowych

/ Zagraniczne / Wycieczki

Wycieczka Objazdowa – Turcja AFC/24

Cena:

od  4 999 zł/os 

11 noclegów

autokar

 

Opis

Wycieczka Objazdowa Turcja
EDIRNE – ISTAMBUŁ – ANKARA – KAPADOCJA – KONYA – PAMUKKALE – HIERAPOLIS – EFEZ – MERYEMANA – AYVALIK

Program
1 dzień – wyjazd z poszczególnych miast wyjazdowych. Przejazd przez Polskę i kraje tranzytowe na obiadokolację i nocleg tranzytowy na terenie Serbii.
2 dzień – Po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę. W godzinach wieczornych planowany przyjazd na nocleg tranzytowy w Turcji w okolicy Edirne. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień – po wczesnym śniadaniu przejazd na całodzienne zwiedzanie Istambułu, największego miasta Turcji, położonego na dwóch kontynentach: europejskim i azjatyckim, po obu stronach cieśniny Bosfor. Stambuł to dawny Konstantynopol – stolica Cesarstwa Bizantyjskiego, a potem Imperium Osmańskiego. Liczne zabytki świadczą o bogatej historii oraz twórczej koegzystencji wielu kultur i religii. Podczas zwiedzania zobaczymy między innymi: • Pałac Topkapi – jest godnym spadkobiercą bizantyjskiego przepychu. Przez niemal 400 lat był główną siedzibą sułtanów. Wyobrażenie o Imperium Otomańskim i życiu dworu daje statystyka kuchni pałacowej. W szesnastym wieku kuchnia przygotowywała 5 000 obiadów dziennie, a w dni świąteczne – 10 000. Kucharz naczelny miał 50 zastępców, kierowników działów, główny cukiernik miał 30 pomocników. Kuchnia rozrastała się wraz z potęgą państwa. Przykładowo, w połowie XVIII wieku było w pałacu sześć kuchni produkujących sześć rodzajów chałwy. Każda z nich zatrudniała po 100 osób, a cała załoga kuchni wzrosła do 1 370 osób. • Hagia Sophia – to kościół pałacowy, wzniesiony na polecenie cesarza Justyniana w latach 532- 537 na ruinach bazyliki poświęconej w 360 r. przez Konstantyna. Po zdobyciu miasta przez Turków osmańskich w 1453 r. Hagia Sophia została zamieniona na meczet. Mozaiki w świątyni pokryto tynkiem, a do budowli dodano przybudówki, w tym cztery minarety. Dziś w świątyni mieści się muzeum. Niesamowite wrażenie robi wspaniałe wnętrze z dużą liczbą okien. Bogate wyposażenie tworzą mozaiki i dekoracje z marmuru. • Błękitny Meczet – meczet Sułtana Ahmeda to triumf harmonii, proporcji i szyku. Architektowi, Sinanowi Adze, udało się sprawić, że meczet robi podobne wrażenie z zewnątrz, jak Hagia Sophia od wewnątrz. To klasyczny przykład architektury osmańskiej. Centralną pozycję na dziedzińcu wejściowym zajmuje fontanna ablucyjna. Portyk ciągnący się wzdłuż trzech boków zapewnia ochłodę podczas upałów i może służyć jako miejsce modlitwy, medytacji czy nauki. Po zwiedzaniu obiadokolacja i nocleg w hotelu w Istambule.
4 dzień – po śniadaniu przejazd do Ankary. W tureckiej stolicy trudno o kameralną atmosferę, bo wokół kręci się ponad 5 milionów ludzi. Niewątpliwym atutem tego miasta jest nowoczesność i różnorodność, na które wpływ miały kolejne etapy, przez które Ankara przechodziła. Założona około 1200 p. n. e. przez Hetytów, nazywała się początkowo Ankuwasz. Potem władali tu kolejno: Frygowie, Lidowie i Persowie. Sporo jest także śladów panowania Rzymian. W późniejszych epokach Ankara była mało znaczącym miasteczkiem, jakich wiele na Wyżynie Anatolijskiej. Jej losy odmienił dopiero Mustafa Kemal Atatürk, przenosząc tu w 1923 roku stolicę państwa. Podczas zwiedzania miasta zobaczymy między innymi mauzoleum Ataturka, cytadelę – Ankara Kalesi, Muzeum Cywilizacji Anatolijskich, Meczet Aslanhane, Świątynię Augusta oraz Meczet Kocatepe – replikę Błękitnego Meczetu. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w okolicy Ankary.
5 dzień – po śniadaniu przejazd do Kapadocji. Region ten jest jednym z najpopularniejszych, najpiękniejszych i najbardziej różnorodnych miejsc w całej Turcji. Niezwykły krajobraz Kapadocji to zasługa wulkanu Erciyes Dagy, po którego wybuchu, kilka milionów lat temu, gorąca lawa zalała ogromny obszar, który w wyniku działania czasu, wiatru i wody zmienił się w fantazyjna formacje skalne. Kapadocja zachwyca skalnym krajobrazem i domkami wydrążonymi w tufowych stożkach, przypominających królestwo smerfów. To także kraina wschodów słońca na niebie wypełnionym kolorowymi balonami, z których widoki potrafią wycisnąć łzy szczęścia. Zwiedzanie Kapadocji to turystyczny obowiązek. W planie naszej wycieczki mamy odwiedziny następujących atrakcji: podziemne miasto Derinkuyu, Uchisar, Goreme, Cavusin, Avanos oraz wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Skalne Miasto – Ortahisar. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Nevsehir, obiadokolacja i nocleg.
6 dzień – Dla chętnych możliwość lotu balonem o wschodzie słońca (koszt dodatkowy około 100 euro/os.). Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Kapadocji. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg w Konyi. Dla chętnych istnieje możliwość wzięcia udziału w wieczornym pokazie wirujących derwiszy. Tradycje tego pokazu sięgają 800 lat wstecz. W ekscytujący sposób odzwierciedla on ideę mówiącą, że cały wszechświat się obraca – od atomów po układ słoneczny i krew w żyłach. Cała ceremonia tańca derwiszy nosi nazwę Sema. Sema to duchowa podróż duszy ku Bogu, podczas której dusza dojrzewa i osiąga jedność. Po zakończeniu podróży wraca do życia, aby ponownie służyć ludzkości. Taniec wirujących derwiszy należy dziś do największych i najciekawszych atrakcji turystycznych Turcji. Jest to niezapomniane i niepowtarzalne widowisko, wywierające ogromne wrażenie na widzach i dające możliwość wniknięcia w kulturę tego kraju oraz zaznania odrobiny mistyki.
7 dzień – Po śniadaniu rozpoczęcie zwiedzania. Konya to jedno z najstarszych miast Anatolii z licznymi zabytkami osmańskimi oraz seldżuckimi. Przez wielu określana jest mianem najpiękniejszego miasta Turcji. Konyę uznaje się jednocześnie za stolicę zakonu derwiszy. To tu pochowany jest jego założyciel, a także odbywa się festiwal poświęcony ich tradycjom i kulturze. Podczas zwiedzania zobaczymy między innymi: Melveni Tekkesi – zespół klasztorny należący do derwiszów – obecnie Muzeum Sztuki Islamu, budynek dawnej seldżuckiej szkoły teologicznej – Kataray Madrasa oraz Allaedin Park – wzgórze z pięknym widokiem na miasto. Po południu przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy miejscowości Isparta.
8 dzień – Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Pamukkale i Hierapolis – miejsc, z których słynie Turcja. Powstały na zboczu góry Cökelez, gdzie wypływająca ciepła woda, bogata w związki wapnia i dwutlenek węgla, utworzyła przez wieki wspaniałe, białe tarasy, a na nich oczka wodne. Dzięki niezwykłej scenerii i leczniczym właściwościom wód, “Bawełniana Twierdza” zyskała sławę już ponad 2000 lat temu. Król Pergamonu – Eumenes II – założył tu w 190r. p.n.e. miasto Hierapolis, które z czasem stało się ulubionym kąpieliskiem cesarzy. Ruiny miasta wraz z wapiennymi tarasami w 1988 r. wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. W programie przewidziany jest: spacer główną ulicą Hierapolis, zwiedzanie ruin teatru, łaźni rzymskich, nekropolii oraz kąpiel w leczniczych wodach basenu Kleopatry, których temperatura wynosi zawsze +35C. Tureckie przysłowie głosi, że kto nie widział Pamukkale ten nie widział Turcji! Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Izmiru.
9 dzień – Po śniadaniu przejazd do Efezu, starożytnego miasta kryjącego w sobie dorobek tysięcy lat licznych pokoleń: Hetytów, Persów, Greków, Rzymian i Turków. Z Efezu pochodził przekonany o istnieniu zmienności i zjawiskowości w świecie – Heraklit. Efez założony kiedyś w zatoczce nad brzegiem Morza Egejskiego, położeniu zawdzięczał swoją świetność i … zgubę. Do dzisiaj odkopano dopiero 1/3 powierzchni całego miasta. Pozostała część wciąż czeka, aż ponownie ujrzy światło dzienne. Po zwiedzaniu przejazd na zwiedzanie Meryemana, miejsca oficjalnie uznanego za dom, w którym ostatnie chwile spędziła Maria, matka Jezusa. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg na wybrzeżu Morza Egejskiego.
10 dzień – Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek na wybrzeżu Morza Egejskiego. W godzinach wieczornych obiadokolacja i nocleg.
11 dzień – Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Wieczorem obiadokolacja i nocleg tranzytowy w Bułgarii.
12 dzień – Po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę do Polski. Przekroczenie granicy w godzinach nocnych.
13 dzień – Powrót do poszczególnych miast wyjazdowych.

Termin
01.10 – 13.10.2024r
Cena od 4 999 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie
– zakwaterowanie w pokojach 2-, 3-osobowych,
– 11 noclegów w hotelach 3*,
– 11 śniadań,
– transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta). Wyjazd z Poznania o godz. 00.30, z Leszna o godz. 01.50, z Wrocławia o godz. 03.45,
– opieka rezydenta na miejscu,
– opieka pilota podczas objazdu po Turcji.

Obowiązkowe
– ubezpieczenie KL/NNW: 200 PLN/os.,
– dopłata do wyżywienia HB: 100 EUR/os.
– koszty realizacji programu w Turcji: 200 EUR/os.
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os

Opcjonalne
– pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 300 PLN,
– Kup Sobie Spokój: 200 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem, chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi oraz zmianami dopłat obowiązkowych. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój” nie podlega zwrotowi),
– ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 200 PLN/os.,
– bezpieczny bagaż: 100 PLN/os.,
– rezerwacja miejsc w autokarze: 100 PLN/os.,

Transport
– wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przejazd przez Czechy, Słowację i Węgry i Serbię. Przyjazd na nocleg tranzytowy w Serbii około godziny 21:00. Po śniadaniu wyjazd do Turcji.
– w drodze powrotnej przyjazd na nocleg tranzytowy do Bułgarii około godziny 22:00. Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry, Słowację i Czechy. Powrót do kraju w późnych godzinach wieczornych,
– podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Wyżywienie
– 11 śniadań w hotelach,
–  obowiązkowo należy wykupić pakiet 11 obiadokolacji w hotelach w cenie 100 EUR/os.

Miejsca wyjazdowe za dodatkową opłat
Gdynia – godz. 17:00 dzień wcześniej – 250 zł
Sopot – godz. 17:45 dzień wcześniej – 250 zł
Gdańsk – godz. 18:30 dzień wcześniej – 250 zł
Olsztyn – godz. 19:55 dzień wcześniej – 250 zł
Ostróda – godz. 20:25 dzień wcześniej – 250 zł
Gorzów Wlkp. godz. 22:10 dzień wcześniej – 170 zł
Głogów – godz. 01.15 – 200 zł
Lubin – godz. 02.00 – 150 zł
Międzyrzecz – godz. 22.40 dzień wcześniej – 150 zł
Nowa Sól – godz. 00.35 – 200 zł
Polkowice – godz. 01.45 – 150 zł
Świebodzin – 23.00 dzień wcześniej – 150 zł
Zielona Góra – godz. 00.05 – 200 zł

Dojazdy antenowe są realizowane od minimum 4 osób.

Ważne
Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Dokumenty
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu na terytorium Bułgarii i Turcji jest ważny paszport bądź dowód osobisty. Dokument musi być ważny przez 6 mc od momentu wjazdu do Turcji.

 

turcja wycieczka objazdowa pamukkale kapadocja stambuł funclub-3

Mevlana,Museum,Mosque,In,Konya,,Turkey

turcja wycieczka objazdowa pamukkale kapadocja stambuł funclub-15

turcja wycieczka objazdowa pamukkale kapadocja stambuł funclub-14

Ruins,Of,Celsius,Library,In,Ancient,City,Ephesus,,Turkey,In

Temple,Of,Trajan,At,The,Ancient,Ruins,Of,Acropolis,In

turcja wycieczka objazdowa pamukkale kapadocja stambuł funclub-12

Panoramic,View,Onto,Famous,Travertine,Terraces,Of,Pamukkale,,Turkey.,Artificial

turcja wycieczka objazdowa pamukkale kapadocja stambuł funclub-13

turcja wycieczka objazdowa pamukkale kapadocja stambuł funclub-9

Hot,Air,Balloons,Flying,In,Sunset,Sky,Cappadocia,,Turkey

turcja wycieczka objazdowa pamukkale kapadocja stambuł funclub-7

Unidentified,Whirling,Dervishes,Or,Semazen,In,Konya,,Turkey

Anitkabir,-,Mausoleum,Of,Ataturk,,Ankara,Turkey,Flag

 

Kontakt

ul. Lisowskiego 14/3

65-072 Zielona Góra

+ 48 320 16 88

+ 48 601 793 574

e-tramp@o2.pl