Nasze oferty

Zapoznaj się z szeroką ofertą naszych propozycji wyjazdowych

/ Zagraniczne / Wycieczki

Wycieczka Objazdowa – Szwajcaria od Bazylei do Genewy AFC/24

Cena:

od  1 899 zł/os

3 noclegi

autokar

Opis

Wycieczka Objazdowa – Szwajcaria od Bazylei do Genewy
BAZYLEA – BERNO – BROC – ZERMATT – KOLEJKA GORNERGRAT – LOZANNA – GENEWA

Program
Dzień 1 – wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. W godzinach wieczornych przyjazd na nocleg przy granicy szwajcarskiej.
Dzień 2 – po śniadaniu przejazd do Bazylei, miasta położonego na styku Szwajcarii, Francji i Niemiec. Miasto skrywa liczne perełki architektoniczne, takie jak zbudowana z czerwonego piaskowca XI-wieczna Katedra, czy bardzo klimatyczne i doskonale zachowane budynki starego miasta sięgające XIII wieku. W czasie wolnym będziemy mogli przejść się jedną z pięciu zabytkowych tras, nazwanych imieniem innego historycznego obywatela miasta. Następnie przejazd do Berna – wpisanego na listę UNESCO miasta, w którym sto lat temu przy głównej ulicy Starówki, Kramgasse, mieszkał Albert Einstein. Miasto zostało odbudowane w XV wieku po wielkim pożarze i do dziś zachwyca jednolitą zabudową pełną XVI-wiecznych fontann oraz bram miejskich. Zobaczymy tu między innymi: piękny renesansowy Ratusz, późnogotycką Katedrę Berneńską z najwyższą w Szwajcarii neogotycką wieżą, czy barokowy pałac Erlacherhof, będący obecnie siedzibą burmistrza. Zwiedzanie zakończymy nad opływającą miasto rzeką Aare.Przejazd do hotelu na nocleg.
Dzień 3 – po śniadaniu przejazd do miejscowości Broc, gdzie poznamy sekrety tworzenia słynnej szwajcarskiej czekolady Cailler. Podążymy drogą od ziarna kakaowca do gotowej, rozpływającej się w ustach, mlecznej czekolady. Następnie przejedziemy do miejscowości Täsch i pociągiem przejedziemy do miejscowości Zermatt, leżącej u stóp Matterhornu, który przez himalaistów uznawany jest za górę idealną. Matterhorn (po niemiecku), z włoskiego zwany Monte Cervino, czyli Górą Jeleni. Samotna góra, z ostrym jak nóż wierzchołkiem, tnie powietrze nad włosko-szwajcarskim pograniczem na wysokości 4478 m n.p.m. Czeka nas przejazd kolejką Gornergrat, pokonującą prawie 1500 metrów przewyższenia i z wysokości ponad 3000 metrów będziemy mogli podziwiać najpiękniejszy szczyt Alp. Matterhorn i Szwajcaria są nierozłączni. Górski olbrzym o kształcie piramidy, bardzo trudny do zdobycia, uważany jest za najczęściej fotografowany szczyt na świecie. Z aparatami pełnymi pięknych zdjęć wrócimy do Zermatt. Śledźcie na żywo jak wygląda Zermatt i jego okolice ZERMATT LIVEcam. Następnie czas wolny i przejazd do hotelu na nocleg.
Dzień 4 – po śniadaniu przejazd do Montreux – głównego miasta Riwiery Szwajcarskiej. Spacer słynną „ kwitnącą promenadą”, przy której wznoszą się gmachy ekskluzywnych hoteli oraz pomnik Freddiego Mercury’ego, upamiętniający długoletnią działalność grupy Queen w Montreux. Przejazd do zamku Chateau de Chillon (z zewnątrz). Czas na zdjęcia. Następnym punktem programu będzie położona u stóp Mont Blanc Genewa – jedno z najbogatszych miast w Europie. Przechadzając się nad Jeziorem Genewskim będziemy mogli podziwiać fontannę Jet d’eau, która wyrzuca wodę na wysokość 130 metrów, czy pięknie utrzymane parki, które są świadectwem wielkiego kunsztu szwajcarskich ogrodników. Stare Miasto kusi spacerami po wąskich uliczkach, a jego sercem jest romańsko-gotycka Katedra św. Piotra. Poza tym Genewa jest siedzibą licznych instytucji, takich jak: ONZ, WTO, czy CERN. W czasie wolnym będziemy mogli wstąpić do jednego z licznych, darmowych muzeów. W mieście spędzimy około 9 godzin. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski.
Dzień 5 przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Termin
18.06 – 22.06.2024r
Cena
pokój 2 os od  1 999 zł/os
pokój 3 os od  1 899 zł/os
Termin

14.07 – 18.07.2024r
Cena
pokój 2 os od  2 099 zł/os
pokój 3 os od  1 799 zł/os
Termin
14.07 – 18.07.2024r
Cena
pokój 2 os od  1 999 zł/os
pokój 3 os od  1 899 zł/os


Świadczenia zawarte w cenie
– 3 noclegi (hotel***, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami),
– zwiedzanie według programu,
– transport autokarem klasy PLATINUM (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta). Wyjazd z  Wrocławia o godz. 04:20, z Legnicy o godz. 05:20
– opiekę pilota / przewodnika,
– 3 śniadania BB.

Obowiązkowe
– ubezpieczenie KL/NNW: 120 PLN/os.,
– koszty realizacji programu – 180 CHF/os. (kwota nie podlega rozliczeniu),
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.

Opcjonalne
– pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 200 PLN,
– Kup Sobie Spokój: 120 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój” nie podlega zwrotowi),
– ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 120 PLN/os.,
– bezpieczny bagaż: 70 PLN/os.,
– rezerwacja miejsc w autokarze: 100 PLN/os.,

Transport
Transport autokarem około 10 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy. Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce w godzinach rannych i południowych.

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w hotelach położonych w okolicach miast na trasie zwiedzania. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.

Miejsca wyjazdowe za dodatkową opłatą
Gdynia – godz. 17:35 dzień wcześniej – 250 zł
Sopot – godz. 18:20 dzień wcześniej – 250 zł
Gdańsk – godz. 19:05 dzień wcześniej – 250 zł
Olsztyn – godz. 15:55 dzień wcześniej – 250 zł
Ostróda – godz. 16:25 dzień wcześniej – 250 zł
Gorzów Wlkp. – godz. 22:45 dzień wcześniej – 170 zł
Głogów – godz. 04:05 – 200 zł
Lubin – godz. 04:50 – 150 zł
Międzyrzecz – godz. 23:15 dzień wcześniej – 150 zł
Nowa Sól – godz. 03.25 – 200 zł
Polkowice – godz. 04:35 – 150 zł
Świebodzin – godz. 23:35 dzień wcześniej – 150 zł
Zielona Góra – godz. 02:45 – 200 zł

Dojazdy antenowe są realizowane od minimum 4 osób

Ważne
Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Dobrze wiedzieć
Pomimo, że internet w Szwajcarii działa w każdym hotelu i w miejscach publicznych, przed wyjazdem polecamy zakupienie specjalnego pakietu danych u swojego operatora telefonii komórkowej. Dzięki temu korzystanie z internetu w telefonie komórkowym nie będzie musiało się ograniczać wyłącznie do wifi.

 

Kontakt

ul. Lisowskiego 14/3

65-072 Zielona Góra

+ 48 320 16 88

+ 48 601 793 574

e-tramp@o2.pl