Nasze oferty

Zapoznaj się z szeroką ofertą naszych propozycji wyjazdowych

/ Zagraniczne / Wycieczki

Wycieczka Objazdowa – Liguria i Lazurowe Wybrzeże AFC/24

Cena:

od 2 899 zł/os

7 noclegów

autokar

Opis

Wycieczka Objazdowa
WYBRZEŻE LIGURYJSKIE –  MONACO – EZE VILLAGE – NICEA – PORTOFINO – MEDIOLAN – SIRMIONE – WERONA

Program
1 dzień – wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem.
2 dzień – przyjazd do hotelu Liliana na Riwierze Liguryjskiej w godzinach popołudniowych strona hotelu https://www.hotelliliana.it/. Obiadokolacja i nocleg.
3 dzień – po śniadaniu dzień wolny na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.
4 dzień – po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Cannes nazywanego klejnotem Lazurowego Wybrzeża. To miasto znane jest przede wszystkim z odbywającego się tu w maju Festiwalu Filmowego oraz najdroższych na Riwierze hoteli i pałaców. W programie zwiedzania m.in.: Pałac Festiwalowy (z zewnątrz), Boulevard de la Croissette, kościółek Notre Dame de bon voyage, w którym modlił się Napoleon Bonaparte. Następnie przejedziemy do Eze Village, w której znajduje się fabryka perfum Fragonard. Zapoznamy się z historią produkcji perfum i będziemy mieli możliwość zrobienia zakupów. Następnie udamy się do Nicei, piękną widokową trasą Corniche. W Nicei – stolicy Lazurowego Wybrzeża – zobaczymy Promenadę Anglików nad Zatoką Aniołów i Stare Miasto z barokową katedrą Św. Reparaty, wąskimi uliczkami oraz targiem kwiatowym w Cours Saleya. Po zakończeniu zwiedzania powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
5 dzień – po śniadaniu odwiedzimy słynny fragment Riwiery Liguryjskiej Cinque Terre – pięć malutkich miasteczek. Ze względu na swoje piękno i charakterystyczną architekturę MonterossoVernazzaRiomaggioreCorniglia oraz Manarola zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Kolorowe domki nad morskimi urwiskami, zatoczki, plaże, groty, a to wszystko od góry otoczone zielonymi tarasami drzew oliwkowych i winorośli. Cinque Terre przyciąga i zachwyca rzesze turystów. Podróżując pociągiem będziemy mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem najatrakcyjniejsze trzy kolorowe wioski rybackie, z których zdjęcia biją rekordy popularności w serwisach społecznościowych. Następnie przejazd do Portofino – jednej z najbardziej ekskluzywnych miejscowości wypoczynkowych we Włoszech. Modnym kurortem Portofino stało się po II wojnie światowej, kiedy wakacje zaczęły spędzać tutaj gwiazdy. Legenda mówi, że pod koniec II wojny światowej niemiecki oficer otrzymał nakaz wysadzenia miasteczka w powietrze, ale pewna przebywająca tu dama poprosiła go o jego ocalenie. Na szczęście żołnierz uległ urokowi damy i Portofino przetrwało wojenne akcje niszczenia. Po wojnie region odkryli producenci filmowi i reżyserowie, których zainspirował na tyle, że nakręcono tutaj m.in. erotyczno sentymentalny film „Al di la delle nuvole” z Johnem Malkovichem i Sophie Marceau i epizod znanej opery mydlanej „Moda na sukces”. Po takiej promocji zaczęło tutaj zjeżdżać jeszcze więcej gwiazd, a prestiż Portofino znacznie wzrósł. Po zakończeniu zwiedzania powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
6 dzień – po śniadaniu przejazd do Portofino – jednej z najbardziej ekskluzywnych miejscowości wypoczynkowych we Włoszech. Modnym kurortem Portofino stało się po II wojnie światowej, kiedy wakacje zaczęły spędzać tutaj gwiazdy. Legenda mówi, że pod koniec II wojny światowej niemiecki oficer otrzymał nakaz wysadzenia miasteczka w powietrze, ale pewna przebywająca tu dama poprosiła go o jego ocalenie. Na szczęście żołnierz uległ urokowi damy i Portofino przetrwało wojenne akcje niszczenia. Po wojnie region odkryli producenci filmowi i reżyserowie, których zainspirował na tyle, że nakręcono tutaj m.in. erotyczno sentymentalny film „Al di la delle nuvole” z Johnem Malkovichem i Sophie Marceau i epizod znanej opery mydlanej „Moda na sukces”. Po takiej promocji zaczęło tutaj zjeżdżać jeszcze więcej gwiazd, a prestiż Portofino znacznie wzrósł. Po zakończeniu zwiedzania powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
7 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu Liliana i przejazd na zwiedzanie Mediolanu, który został założony przez Celtów w 600 roku pne. Rzymianie nazwali miasto Mediolanum, czyli śródziemnomorskie w języku łacińskim. Mediolan jest drugim co do wielkości włoskim miastem (po Rzymie). Cieszy się również renomą stolicy gospodarczej Włoch. W programie zwiedzania m.in.: Piazza Duomo, galeria Vittorio Emanuele, La Scala, Castello Sfarcesco. Czas wolny na spokojny spacer po Mediolanie. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Werony, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
8 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Werony, która swoją popularność zdobyła dzięki roli w sztuce angielskiego dramaturga Williama Shakespeare’a – Romeo i Julia. Dom Julii, a w szczególności jej balkon, to jeden z najbardziej znanych zabytków we Włoszech. W starożytnym amfiteatrze, który jest starszy niż rzymskie Koloseum, odbywa się słynny na cały świat festiwal operowy. W okresie letnim organizuje się tu także mnóstwo koncertów i przedstawień teatralnych. W trakcie zwiedzania miasta planowany jest spacer od rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa Capuletti. Następnie przejazd na zwiedzanie uroczego miasteczka Sirmione, położonego nad największym i najczystszym jeziorem Włoch – Gardą. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg
9 dzień – po śniadaniu wyjazd do Polski. Przyjazd do miast Polski południowej w godzinach wieczornych.
10 dzień – przyjazd do pozostałych miast w godzinach nocnych i porannych.

Podczas pobytu na Riwierze Liguryjskiej  w hotelu Liliana (4, 5, 6 dzień) realizowany jest program wycieczek. Każdy uczestnik ma możliwość rezygnacji z danego dnia wycieczkowego i pozostać w hotelu.

Termin
14.06 – 23.06.2024r
Cena 
pokój 2 os. od  2 999 zł/os
pokój 3 os. od  2 899 zł/os
Termin
29.06 – 08.07.2024r
04.07 – 13.07.2024r

Cena
pokój 2 os. od  3 499 zł/os
pokój 3 os. od  3 399 zł/os
Termin
04.09 – 13.09.2024r
Cena 
pokój 2 os. od  3 099 zł/os
pokój 3 os. od  2 999 zł/os
Termin
14.09 – 23.09.2024r
10.10 – 19.10.2024r
Cena 
pokój 2 os. od  2 999 zł/os
pokój 3 os. od  2 899 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie
– transport autokarem klasy SFERA PLATINUM (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta). Wyjazd z Wrocławia o godz. 00:15,  z Legnicy o godz. 01:15
– zwiedzanie wg programu,
– zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
– 5 noclegów w hotelu *** na Wybrzeżu Liguryjskim,
– 2 noclegi na terenie Włoch,
– 7 śniadań,
–  opieka pilota.

Obowiązkowe
– ubezpieczenie KL, NNW : 120 PLN/os.,
– 7 obiadokolacji – 70 EUR/os. lub 336 PLN,
– koszty realizacji imprezy: opłaty lokalne, bilety wstępu, wjazdy do miast, opłaty przewodnickie i inne konieczne do realizacji porgramu: 180 EUR/os. (kwota nie podlega zwrotowi),
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.

Opcjonalne
– Kup Sobie Spokój:
120 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój” nie podlega zwrotowi),
– pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 200 PLN,
– rezerwacja miejsc w autokarze: 100
 PLN/os.,
– ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 120 PLN/os.,
– bezpieczny bagaż: 70 PLN/os

 

Zakwaterowanie
– 5 noclegów na Wybrzeżu Liguryjskim w hotelu LILIANA*** w miejscowości Andora,
– 2 noclegi na terenie Włoch. Zakwaterowanie  w pokojach  2, 3 osobowych z łazienkami.

Hotel LILIANA*** – posiada różne typy pokoi, wszystkie z: łazienkami, telefonem, sejfem, TV, klimatyzacją i balkonem. W pokojach nie ma lodówek. Hotel jest w stanie przyjąć osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich. Przestronna i dobrze oświetlona jadalnia ma miły i gościnny personel, który zawsze jest w stanie spełnić Państwa życzenia. W hotelu jest winda. Odległość od plaży około 500 metrów.

Każdego dnia hotelowi kucharze proponują inne menu, wzbogacone bufetem sałatkowym. Tylna część służy jako strefa relaksu: cały zielony teren dostępny dla gości na krótkie spacery lub godzinę spokojnej lektury.

Andora to turystyczny i nadmorski kurort w prowincji Savona, między Capo Mele i Capo Mimosa, z piaszczystą plażą i dobrze wyposażonym portem turystycznym. Andora cieszy się szerokim zapleczem lądowym i szczególnie łagodnym klimatem, odpowiednim zarówno na letnie, jak i zimowe pobyty.
Miejsca na prywatnej plaży dostępne dla gości hotelowych przez cały sezon.
Klimatyzacja w hotelu dodatkowo płatna 7 EUR/pokój/dzień.

Transport
Transport autokarem z Polski około 16 godzin od granicy polskiej.
Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Podane godziny mogą ulec zmianie.
Imprezy realizowane są autokarami SFERA PLATINUM 

Miejsca wyjazdowe za dodatkową opłatą
Gdynia – godz. 13:30 dzień wcześniej – 250 zł
Sopot – godz. 14:15 dzień wcześniej – 250 zł
Gdańsk – godz. 15:00 dzień wcześniej – 250 zł
Olsztyn – godz. 11:50 dzień wcześniej – 250 zł
Ostróda – godz. 12:20 dzień wcześniej – 250 zł
Gorzów Wlkp. godz. 18:40 dzień wcześniej – 170 zł
Głogów – godz. 00:00 – 200 zł
Lubin – godz. 00:45 – 150 zł
Międzyrzecz – godz. 19:10 dzień wcześniej – 150 zł
Nowa Sól – godz. 23:20 dzień wcześniej – 200 zł
Polkowice – godz. 00:30 – 150 zł
Świebodzin – godz. 19:30 dzień wcześniej – 150 zł
Zielona Góra – godz. 22:40 dzień wcześniej – 200 zł

Dojazdy antenowe są realizowane od minimum 4 osób


Ważne
Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

 

 

zwiedzanie wypoczynek liguria lazurowe wybrzeże mediolan genua portofino san remo imperia riomaggiore monaco nicea eze en village sirmione werona funclub-16
werona włochy verona funclub2
zwiedzanie wypoczynek liguria lazurowe wybrzeże mediolan genua portofino san remo imperia riomaggiore monaco nicea eze en village sirmione werona funclub-18
zwiedzanie wypoczynek liguria lazurowe wybrzeże mediolan genua portofino san remo imperia riomaggiore monaco nicea eze en village sirmione werona funclub-15
zwiedzanie wypoczynek liguria lazurowe wybrzeże mediolan genua portofino san remo imperia riomaggiore monaco nicea eze en village sirmione werona funclub-12
werona włochy verona funclub
mediolan milano italy wlochy funclub
zwiedzanie wypoczynek liguria lazurowe wybrzeże mediolan genua portofino san remo imperia riomaggiore monaco nicea eze en village sirmione werona funclub-11
zwiedzanie wypoczynek liguria lazurowe wybrzeże mediolan genua portofino san remo imperia riomaggiore monaco nicea eze en village sirmione werona funclub-17
zwiedzanie wypoczynek liguria lazurowe wybrzeże mediolan genua portofino san remo imperia riomaggiore monaco nicea eze en village sirmione werona funclub-11
zwiedzanie wypoczynek liguria lazurowe wybrzeże mediolan genua portofino san remo imperia riomaggiore monaco nicea eze en village sirmione werona funclub-7
zwiedzanie wypoczynek liguria lazurowe wybrzeże mediolan genua portofino san remo imperia riomaggiore monaco nicea eze en village sirmione werona funclub-9
zwiedzanie wypoczynek liguria lazurowe wybrzeże mediolan genua portofino san remo imperia riomaggiore monaco nicea eze en village sirmione werona funclub-6
zwiedzanie wypoczynek liguria lazurowe wybrzeże mediolan genua portofino san remo imperia riomaggiore monaco nicea eze en village sirmione werona funclub-5
zwiedzanie wypoczynek liguria lazurowe wybrzeże mediolan genua portofino san remo imperia riomaggiore monaco nicea eze en village sirmione werona funclub-4
zwiedzanie wypoczynek liguria lazurowe wybrzeże mediolan genua portofino san remo imperia riomaggiore monaco nicea eze en village sirmione werona funclub-3
zwiedzanie wypoczynek liguria lazurowe wybrzeże mediolan genua portofino san remo imperia riomaggiore monaco nicea eze en village sirmione werona funclub-2
zwiedzanie wypoczynek liguria lazurowe wybrzeże mediolan genua portofino san remo imperia riomaggiore monaco nicea eze en village sirmione werona funclub-1
werona włochy verona funclub1
sirmione garda wlochy funclub
monaco monte carlo

Kontakt

ul. Lisowskiego 14/3

65-072 Zielona Góra

+ 48 320 16 88

+ 48 601 793 574

e-tramp@o2.pl