Nasze oferty

Zapoznaj się z szeroką ofertą naszych propozycji wyjazdowych

/ Zagraniczne / Wycieczki

Wycieczka Objazdowa – Francja, Hiszpania, Portugalia AFC/24

Cena:

od 4 099 zł/os

12 noclegów

autokar

Opis

Wycieczka Objazdowa – Francja, Hiszpania, Portugalia, Maroko 

LOURDES (Francja) – SARAGOSSA (Hiszpania) – AVILA (Hiszpania) – SALAMANKA (Hiszpania) – COIMBRA (Portugalia) – BATALHA (Portugalia) – FATIMA (Portugalia) – CABO DE ROCA (Portugalia) – LIZBONA (Portugalia) – SEWILLA (Hiszpania)- GIBRALTAR – TANGER (Maroko) – CORDOBA (Hiszpania) – GRANADA (Hiszpania) – ALHAMBRA (Hiszpania) – WALENCJA (Hiszpania) – LA SALETTE (Francja)

Program
1 dzień – wyjazd z Polski w godzinach porannych, przejazd przez Niemcy, nocny przejazd przez Francję.
2 dzień – przyjazd na południe Francji, przejazd doliną Rodanu i Langwedocją. W godzinach popołudniowych przejazd na zwiedzanie Lourdes – najsłynniejszego Sanktuarium Maryjnego na świecie: bazyliki: Różańcowa i Niepokalanego Poczęcia, Grota Objawień, dla chętnych możliwość udziału w procesji światła. Po zwiedzaniu obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg.
3 dzień – po śniadaniu kontynentalnym, wcześnie rano wyjazd do Avili, po drodze krótki postój w Saragossie. Spacerując po Starym Mieście można natknąć się na rzymskie ruiny, renesansowe pałace i mauretańską architekturę. Można też spróbować poznać miasto z perspektywy jednego z najwybitniejszych malarzy hiszpańskich, urodzonego tutaj Francisco Goi. Po zwiedzaniu obiadokolacja i nocleg.
4 dzień – śniadanie, zwiedzanie Avili – miasta słynącego z jednego z najlepiej zachowanych w Europie zespołu murów miejskich. Odwiedzając to miasto, odbędziecie prawdziwą podróż w czasie i poczujecie klimat średniowiecznej Hiszpanii. Avila jest miastem, które pokochają wszyscy miłośnicy historii, szukający miejsc skrywających tajemnice, średniowiecznych zabytków i pozostałości po dawnych czasach. Avila znana jest także wszystkim pielgrzymom jako miasto świętej Teresy. Po zwiedzaniu przejazd do Salamanki, miasta znanego jako jeden z najważniejszych ośrodków uniwersyteckich. W piękno zabytkowej architektury Salamanki wpisane są legendy i prawdziwe historie związane z życiem jej mieszkańców oraz absolwentów najstarszego w Europie uniwersytetu. Na zakończenie dnia udamy się do hotelu w okolicach Coimbry na obiadokolację i nocleg.
5 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Coimbry. Coimbra jest trzecim co do wielkości miastem w Portugalii, dawną stolicą państwa, miejscem narodzin sześciu królów Portugalii, a obecnie miastem studenckim z najstarszym Uniwersytetem w kraju. Zobaczymy m.in.: katedrę romańskę, kościół Santa Cruz, budynki Uniwersytetu. W dalszym ciągu dnia udamy na zwiedzanie miasteczka Batalha znanego z dominikańskiego zespołu klasztornego, uważanego za jeden z najpiękniejszych przykładów sztuki późnego gotyku w Europie, wpisanego jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO. Po zwiedzaniu przejazd do Fatimy, obiadokolacja, nocleg.
|6 dzień – po śniadaniu udamy się na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – Cabo de Roca. Następnie zwiedzanie sanktuarium NMP w Fatimie. Po przeciwległych stronach głównego placu znajdują się dwie świątynie – Bazylika Matki Boskiej Różańcowej oraz Kościół Trójcy Przenajświętszej. Dwa obiekty diametralnie od siebie różne – zarówno pod względem historii, jak i architektury. Niemniej warto zajrzeć do wnętrz obu. Na zakończenie dnia przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
7 dzień – po śniadaniu przejazd do Lizbony. Według większości szacunków Lizbona jest starsza niż Rzym o około 4 wieki. Jest to druga najstarsza stolica europejska po Atenach. Wielu historyków uważa, że została ona założona przez Fenicjan ok 1200 r p.n.e., którzy wykorzystywali doskonałe możliwości komunikacyjne, które oferowało ujście rzeki Tag. W stolicy Portugalii zobaczymy: zamek św. Jerzego, klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, katedra. Po zwiedzaniu przejazd w okolicę Sewilli, obiadokolacja, nocleg.
8 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Sewilli, miasta flamenco, fiesty, sytości i ognistej pasji latynoskiej. Hiszpanie lubią powtarzać, że inni żyją, aby pracować, a oni pracują, być żyć. W Sewilli łatwo w to uwierzyć. Zwłaszcza w weekend, gdy mieszkańcy miasta z rodzinami i przyjaciółmi tłumnie wylegają na Alameda de Hercules oraz inne place i uliczki, by w słońcu cieszyć się pysznymi tapas, winem i dobrym towarzystwem. W stolicy Andaluzji zobaczymy: wieżę Torre del Oro, katedrę z przyległą dzwonnicą La Giralda. Po zwiedzaniu przejedziemy do hotelu w okolicach Algeciras na obiadokolację i nocleg.
9 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Gibraltaru i spotkanie z miejscowymi małpami. Następnie rejs promem do Tangeru w Maroko (opcja realizowana dla chętnych. Osoby, które nie zdecydują się na podróż do Maroko, będę miały czas wolny w Gibraltarze). Można zaryzykować stwierdzeniem, że Tanger to miasto, w którym rozpoczyna się Maroko. Jest to miejsce inspirujące i urzekające, od lat zamieszkiwane przez europejską bohemę. Jego niepowtarzalna atmosfera łączy w sobie elementy afrykańskie, francuskie i hiszpańskie. Tanger jako międzynarodowy port rozkwitał od lat 20. XX wieku. W roku 1923 został ogłoszony wolnym miastem i portem. Podczas złotego okresu Tangeru do miasta ściągali pisarze, poeci, malarze i muzycy. Przyjeżdżali nie tylko z Europy, ale nawet ze Stanów Zjednoczonych. Każda zachcianka, jaka przyszła do głowy, w Tangerze miała szansę się ziścić, o ile tylko dysponowało się odpowiednią ilością gotówki.W cenie wycieczki wliczone są: transport autokarami w Hiszpanii i Maroko, prom w obie strony, zwiedzenie Tangeru z przewodnikiem oraz obiad. Ważne!!! Chęć uczestnictwa w wycieczce należy zadeklarować podczas rezerwacji. Po zwiedzaniu wrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg.
10 dzień – po śniadanie przejazd na zwiedzanie Cordoby, po śniadanie przejazd na zwiedzanie Cordoby, gdzie zobaczymy jedno z najwspanialszych dzieł architektury islamu: imponujący, gigantyczny meczet, będący jednocześnie chrześcijańską katedrą. Cordoba stanowi połączenie przeszłości z nowoczesnością. To tysiącletnie miasto, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, stanowi żywą spuściznę po różnych kulturach, które zamieszkiwały ją na przestrzeni dziejów. Niewiele miejsc na świecie może poszczycić się mianem dawnej stolicy regionu Hispania Ulterior za czasów cesarstwa rzymskiego oraz stolicy Kalifatu Umajjadów. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicach Granady, obiadokolacja, nocleg.
11 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Granady i Alhambry. „Kto nie widział Granady, w ogóle nic nie widział”. To hiszpańskie przysłowie jest bardzo wymowne. Stolica prowincji może poszczycić się Alhambrą, jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli na całym świecie. Alhambra jest najwspanialszym zabytkiem Andaluzji i jednym z najważniejszych śladów panowania Maurów nad Półwyspem Iberyjskim. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicach Walencji, obiadokolacja, nocleg.
12 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Walencji. W tym niezwykle nowoczesnym mieście zobaczymy: Bazylikę Królowej Opuszczonych i barokowy kościół usytuowany na tyłach Katedry; w Katedrze przechowywany jest Święty Graal – legendarny kielich używany przez Chrystusa podczas Ostatniej Wieczerzy. W dalszej części programu udamy się do La Lonja – jedynej w Europie starej giełdy jedwabiu. Na zakończenie zwiedzania odwiedzimy wizytówkę miasta – dzielnicę przyszłości, sztuki i nauki zwaną Calatrava. Na zakończenie dnia przejazd w kierunku Barcelony, obiadokolacja, nocleg.
13 dzień – po śniadaniu przejazd do La Salette – alpejskiego, francuskiego miasteczka, w którym Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom jedyny raz – 19 września 1846 roku. Miejsce to jest dziś odwiedzane przez pielgrzymów z całego świata. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej, obiadokolacja, nocleg.
14 dzień – po śniadaniu wyjazd do Polski, przejazd przez Francję i Niemcy.
|15 dzień – przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Termin
10.04 – 24.04.2024r
Cena – 4 099 zł/os

Termin
29.09 – 13.10.2024r
Cena – 4 199 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie
– zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych
– 12 śniadań,
– 10 noclegów w hotelach *** w trakcie zwiedzania,
– 2 noclegi w hotelach *** w La Salette oraz Lourdes,
– zwiedzanie wg programu,
– transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta). Wyjazd z Poznania o godz. 07.30, z Legnicy o godz. 11.45, z Wrocławia o godz. 10.45
– opieka rezydenta.

Obowiązkowe
– ubezpieczenie KL, NW: 200 pln/os.
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe oraz miejscowi przewodnicy: 260 euro/os.
– dopłata do wyżywienia HB: 140 euro/os.
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 zł/os.

Opcjonalne
– pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 300 PLN,
– Kup Sobie Spokój: 220 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem, chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi oraz zmianami dopłat obowiązkowych. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój” nie podlega zwrotowi),
– ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 220 PLN/os.,
– bezpieczny bagaż:100 PLN/os.,
– rezerwacja miejsc w autokarze: 100 PLN/os.,
– jednodniowa wycieczka  do Tangeru Maroko: 140 euro/os.(płatne w autokarze lub 672 PLN przy rezerwacji).

Transport
Transport autokarem trwa około 20 godzin od granicy polskiej do rozpoczęcia zwiedzania. Przejazd przez Niemcy, Francję. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Przyjazd do niektórych miast dnia następnego po katalogowym zakończeniu imprezy. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny moga ulec zmianie.

Miejsca wyjazdowe za dodatkową opłatą
Gdynia – godz. 00.00 – 250 zł
Sopot – godz. 00.45 – 250 zł
Gdańsk – godz. 01.30 – 250 zł
Olsztyn – godz. 22.20 dzień wcześniej – 250 zł
Ostróda – godz. 22.50 dzień wcześniej – 250 zł
Gorzów Wlkp – godz. 05.10 – 170 zł
Głogów – godz. 10.30 – 200 zł
Lubin – godz. 11.15 – 150 zł
Międzyrzecz – godz. 05.40 – 150 zł
Nowa Sól – godz. 09.50 – 200 zł
Polkowice – godz.11.00 – 150 zł
Świebodzin – godz. 06.00 – 150 zł
Zielona Góra – godz. 09.10 – 200 zł

Zakwaterowanie
Hotele 3*** – pokoje 2, 3 osobowe z łazienką, wyposażone w TV. Hotele ulokowane są na peryferiach miast.
Hotele 3
*** – pokoje 2,3 osobowe w Lourdes i La Salette.

Wyżywienie
W cenie 12 śniadań. Obowiązkowo należy wykupić 11 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 140 euro/os.
Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze.

Ważne
Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Dokumenty
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Hiszpanii jest paszport bądź dowód osobisty.
Maroko:
Jedynym dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy i wjazdu na terytorium Maroka jest paszport, który powinien być ważny jeszcze przez minimum 3 miesiące od planowanej daty wjazdu.

Kontakt

ul. Lisowskiego 14/3

65-072 Zielona Góra

+ 48 320 16 88

+ 48 601 793 574

e-tramp@o2.pl