Nasze oferty

Zapoznaj się z szeroką ofertą naszych propozycji wyjazdowych

/ Zagraniczne / Wycieczki

Wycieczka Objazdowa – Włochy Południowe AFC/23

Cena:

od  1 699 zł/os

5 noclegów

autokar

Opis

Wycieczka Objazdowa – Włochy Południowe
FLORENCJA – PIZA – RZYM – WATYKAN – NEAPOL – MONTE CASSINO – ASYŻ – WENECJA

Program
1 dzień – wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię.
2 dzień – w godzinach popołudniowych przyjazd w okolice Montecattini, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na zwiedzanie dwóch silnie ze sobą rywalizujących miast przepięknej Toskanii. Spór między Pizą a Florencją ma związek z przynależnością miast do przeciwnych frakcji politycznych, choć to oczywiście nie jedyny powód wrogości. Pierwsza była gibelińska (stronnictwo cesarskie), a zaś druga gwelficka (stronnictwo papieskie). W XII wieku Florencja stała się centrum ekonomicznym Toskanii. Jej jedynym mankamentem był brak portu, który miała z kolei Piza. Aby korzystać z pizańskiej linii brzegowej Florencja musiała płacić daninę i to właśnie ten czynnik leży u podłoża konfliktu. W stolicy regionu – Florencji zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami (Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego), Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. W godzinach popołudniowych udamy się na zwiedzanie Pizy, gdzie zobaczymy: Bazylikę św. Ramirego, Campo Santo Monomentale – XIII w. cmentarz oraz Krzywą Wieżę – odchyloną od pionu o około 4,37m z powodu osiadania gruntu pod jej fundamentami. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
4 dzień – po śniadaniu wyjazd do Rzymu, miasta magicznego, wzbudzającego niezatartą tęsknotę, począwszy od niezliczonej ilości zabytków do miejsc związanych z legendami i przesądami. Te najbardziej znane wiążą się z najważniejszymi zabytkami. Wrzucenie pojedynczej monety do Fontanny di Trevi sprawi, że z pewnością jeszcze kiedyś wrócicie w to miejsce. Wrzucenie 2 monet gwarantuje romans z jakimś przystojnym Włochem czy Włoszką. Kto wrzuci 3 monety może spodziewać się szybkiego zakochania i ślubu. Po ślubie niepewnym wierności swoich kobiet panom z pomocą przyjdą Usta Prawdy. Jeśli kobieta, która zdradziła swojego męża włoży rękę do otworu imitującego usta, ręka zostanie odcięta przez boga jako kara za niewierność.
Zwiedzanie Rzymu realizowane będzie metrem (autokar zatrzymuje się na parkingu na przedmieściach). W stolicy Włoch zobaczymy m.in.: Watykan – możliwość odwiedzenia grobu Jana Pawła II, Panteon – rotunda o średnicy 44 metrów znajdujący się na Polu Marsowym; Schody Hiszpańskie – na których odbywają się coroczne pokazy mody, a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Następnie zobaczymy: Fontannę di Trevi, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatorów – dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza – jedyny istniejący konny posąg z czasów imperium rzymskiego, Forum Romanum – centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa; Koloseum – odbywały się tam walki gladiatorów, neumachie i polowania na dzikie zwierzęta. Obiekt ten 7 lipca 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
5 dzień – po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Neapolu. Miłośnicy makaronu, kawy i Alfa Romeo upodobali sobie okolice Wezuwiusza i zbudowali tam trzecie co do wielkości miasto Włoch. Trudno powiedzieć co ich do tego skłoniło – być może lubią ryzyko, a może po prostu ziemia była tam wyjątkowo tania. Podczas spaceru po „stolicy południa Włoch” zobaczymy: dzielnicę Santa Lucia, Plac Municipio z Palazzo Reale, Castel Nuovo, Galerię Umberto I i Castel dell’Ovo. W godzinach popołudniowych udamy się na wzgórze Monte Cassino – miejsce najbardziej zaciętej bitwy II wojny światowej, zwanej często bitwą o Rzym, gdzie bohatersko walczyli żołnierze polskiego II Korpusu. Odwiedzimy cmentarz wojskowy żołnierzy polskich, grób gen. Andersa oraz Opactwo Benedyktyńskie z 529 roku, które wznosi się na szczycie wzgórza. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
6 dzień – po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Asyżu – miasta Świętego Franciszka i Świętej Klary. Bazylika św. Franciszka pochodzi z XIII w. Została zbudowana na Wzgórzu Piekielnym i w całości została poświęcona św. Franciszkowi. Zobaczymy również Bazylikę św. Klary – gotycki kościół, który powstał na miejscu kościoła św. Jerzego i Katedry św. Rufina (kościoła romańskiego z XII w). Czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w okolicach Wenecji.
7 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do miasta położonego na ponad 100 wyspach, posiadającego 170 kanałów liczących łącznie 100 kilometrów, oraz ponad 400 mostów, mostków i kładek. Miasta, które odkryło dla nas kawę, wydało Marco Polo i Antonio Vivaldiego, gdzie swoich podbojów dokonywał Giacomo Casanova. Zwiedzanie Wenecji rozpoczniemy od rejsu vaporetto (tramwaj/taksówka wodna). Słynnymi kanałami weneckimi dostaniemy się na plac św. Marka, skąd rozpoczniemy spacer wzdłuż Kanału le Grande obok Pałacu Dożów przez Most Westchnień i Most Rialto. Na zakończenie dnia udamy się w podróż powrotną do Polski.
8 dzień – przekroczenie granicy Polski w godzinach porannych.

Termin
29.04 – 06.05.2023r
Cena
pokój 2 os od  1 999 zł/os
pokój 3 os od  1 899 zł/os
Termin
20.05 – 27.05.2023r
Cena
pokój 2 os od  1 799 zł/os
pokój 3 os od  1 699 zł/os
Termin
03.06 – 10.06.2023r
Cena
pokój 2 os od  1 899 zł/os
pokój 3 os od  1 799 zł/os
Termin
24.06 – 01.07.2023r
25.07 – 01.08.2023r
19.08 – 26.08.2023r
Cena
pokój 2 os od  1 999 zł/os
pokój 3 os od  1 899 zł/os
Termin
02.09 – 09.09.2023r
16.09 – 23.09.2023r
Cena
pokój 2 os od  1 899 zł/os
pokój 3 os od  1 799 zł/os
Termin
07.10 – 14.10.2023r
11-11 – 18.11.2023r
Cena
pokój 2 os od  1 799 zł/os
pokój 3 os od  1 699 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie
 – Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
– 5 noclegów w hotelach ***
– 5 śniadań,
– zwiedzanie Włoch wg programu,
– transport autokarami  – sfera PLATINUM oraz PIĘTROWE. Wyjazd z Poznania o godz.1.00, z Leszna o godz. 17.20, z Wrocławia o godz. 19.15
– opieka pilota i przewodników.

Obowiązkowe
– Ubezpieczenie KL,NW : 90 PLN/os.,
– dopłata do wyżywienia HB : 50 EUR/os. (płatne w autokarze u pilota) lub 240 PLN/os. przy rezerwacji w Polsce,
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe, opłaty klimatyczne, wjazdy do miast oraz miejscowi przewodnicy: 180 EUR/os.,(kwota nie podlega zwrotowi),
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os

Opcjonalne
–  Kup Sobie Spokój: 100 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój” nie podlega zwrotowi),
– pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 170 PLN,
–  rezerwacja miejsc w autokarze: 75 PLN/os.,
– ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.,
-bezpieczny bagaż: 50 PLN/os..

Zakwaterowanie
W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach *** : 1 nocleg w okolicach Montecatini Terme, 2 noclegi w okolicach Rzymu, 1 nocleg w okolicach Asyżu, 1 nocleg w okolicach Wenecji. W każdym z hoteli zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych (według wyboru) z łazienkami.

Wyżywienie
W cenie 5 śniadań kontynentalnych serwowanych do stołu. Obowiązkowo należy wykupić 5 obiadokolacji w cenie 50 euro/os. Obiadokolacje serwowane, dwudaniowe. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze lub w przypadku zaznaczenia na rezerwacji doliczane jest w PLN.

Transport
imprezy odbywające się w terminach  od 24.06.2023 do 26.08.2023 oraz 9-16.09.2023 realizowane są autokarami SFERA PLATINUM FUNCLUB w pozostałych terminach imprezy realizowane są autokarami PIĘTROWYMI  oraz autokarami SFERA PLATINUM 

Miejsca wyjazdowe za dodatkową opłatą
Gdynia – godz. 08:30 – 250 zł
Sopot – godz. 09:15 – 250 zł
Gdańsk – godz. 10:00 – 250 zł
Olsztyn – godz. 11:20 – 250 zł
Ostróda – godz. 11:50 – 250 zł
Gorzów Wlkp. – godz. 13:40 – 170 zł
Głogów – godz. 1.45 – 200 zł
Lubin – godz. 17.30 – 150 zł
Międzyrzecz – godz. 14.10 – 150 zł
Nowa Sól – godz. 16.05 – 200 zł
Polkowice – godz. 17.15 – 150 zł
Świebodzin – godz. 14.30 – 150 zł
Zielona Góra – godz. 15.35 – 200 zł

Dojazdy antenowe są realizowane od minimum 4 osób

Ważne
Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

 

wenecja venice wlochy funclub5

Colosseum in Rome, Italy

zwiedzanie objazdowe skarby italii włochy piza florencja rzym monte cassino asyż wenecja funclub-23

 

zwiedzanie objazdowe skarby italii włochy piza florencja rzym monte cassino asyż wenecja funclub-20

zwiedzanie objazdowe skarby italii włochy piza florencja rzym monte cassino asyż wenecja funclub-14

zwiedzanie objazdowe skarby italii włochy piza florencja rzym monte cassino asyż wenecja funclub-13

zwiedzanie objazdowe skarby italii włochy piza florencja rzym monte cassino asyż wenecja funclub-11

zwiedzanie objazdowe skarby italii włochy piza florencja rzym monte cassino asyż wenecja funclub-10

rzym lazio wlochy roma funclub

zwiedzanie objazdowe skarby italii włochy piza florencja rzym monte cassino asyż wenecja funclub-8

rzym lazio wlochy roma funclub5

rzym schody hiszpanskie wlochy roma funclub6

rzym watykan wlochy roma funclub

rzym watykan wlochy roma funclub2

wenecja venice wlochy funclub4

wenecja venice wlochy funclub5

 

Kontakt

ul. Lisowskiego 14/3

65-072 Zielona Góra

+ 48 320 16 88

+ 48 601 793 574

e-tramp@o2.pl