Nasze oferty

Zapoznaj się z szeroką ofertą naszych propozycji wyjazdowych

/ Zagraniczne / Wycieczki

Wycieczka Objazdowa – Sycylia i Włochy Południowe AFC/24

Cena:

od  3 999 zł/os

12 noclegów

autokar

Opis

Wycieczka Objazdowa – Sycylia i Włochy Południowe

FRASASSI – BARI – POLIGNANO – ALBEROBELLO – MATERA – SYRAKUZY – NOTO – ETNA – TAORMINA – WYSPY LIPARYJSKIE – CEFALU – TRAPANI – ERICE – SEGESTA – PALERMO – NEAPOL – POMPEJE – CASERTA – BOLONIA

Program
1 dzień – Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.
2 dzień – W godzinach popołudniowych przyjazd na nocleg do Włoch, zakwaterowanie w hotelu w okolicach Ankony, obiadokolacja i nocleg. Następnego dnia od rana zwiedzanie Włoch.
3 dzień – Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, przejazd do Grot Frasassi, zwiedzanie jednych z najpiękniejszych w Europie, malowniczych jaskiń, wyróżniających się niepowtarzalną i przepiękną rzeźbą skał, znajdujących się w wąwozie Frasassi, wyżłobionym przez wartko płynącą z Apeninów ku morzu rzekę Sentino. Przejazd do hotelu w okolicach Bari, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
4 dzień – Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, przejazd do Bari. Zwiedzanie: romańska bazylika św. Mikołaja z relikwiami tegoż świętego i grobowcem królowej Bony, spacer uliczkami starego miasta, w trakcie którego zobaczymy średniowieczny zamek księcia Fryderyka II i romańsko-gotycka katedra San Sabino. Przejazd do Polignano a Mare, nadmorskiego kurortu malowniczo położonego na stromym klifie pełnym urokliwych jaskiń, które będzie można podziwiać w trakcie krótkiej wycieczki stateczkiem turystycznym, spacer po starówce. Przejazd do Alberobello, miejscowości słynącej z truli – niepowtarzalnych okrągłych domów, ze stożkowatymi dachami z kamienia. Przejazd do hotelu w okolicy Matery. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
5 dzień – Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, przejazd do Matery. Zwiedzanie uznawanego za jedno z najstarszych miasta, którego historyczna część, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwana Sassi, obejmuje unikatowe domostwa drążone w skale. Tutaj właśnie Mel Gibson kręcił swój film „Pasja”. Następnie przejazd przez Bazylikatę i Kalabrię do Villa San Giovanni, przeprawa promowa przez Cieśninę Messyńską (podróż promem trwa około 20 minut). Przejazd do hotelu w okolicy Taorminy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
6 dzień – Po śniadaniu przejazd do Syrakuz (ok. 100 km). Zwiedzanie: Wyspa Ortigia, Świątynia Apollina i Ateny, Źródło Aretuzy, Park Archeologiczny z Teatrem Greckim, Rajski Kamieniołom i Ucho Dionizjusza, Amfiteatr Rzymski. Przejazd autokarem do barokowego miasta Noto, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Spacer po barkowym zespole miejskim: kościoły, pałace, place, reprezentacyjne schody. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
7 dzień – Po śniadaniu przejazd autokarem na Etnę. Z wysokości 1980 m n.p.m (uwaga: przydatne będą buty sportowe i kurtka chroniąca przed wiatrem) będzie można popatrzeć na wygasłe kratery Silvestri. Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy i jednym z najaktywniejszych na świecie. Dla chętnych możliwość wyjazdu na wysokość blisko 3000 m n.p.m. – podróż górską kolejką linową i terenowymi samochodami (koszt ok. 65 euro). Następnie przejazd do Taorminy, spacer po najszykowniejszym kurorcie Sycylii: grecki teatr, średniowieczne centrum. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
8 dzień – Śniadanie, dzień wolny na plażowanie. Dla chętnych wycieczka fakultatywna na Wyspy Liparyjskie. W programie: przejazd do portu w Milazzo, przepłynięcie na wyspę Lipari, do portu o tej samej nazwie, zwiedzanie starówki. Przepłynięcie na wyspę Vulcano, tutaj możliwość plażowania na słynnej czarnej plaży wulkanicznej lub kąpieli w błotach siarkowych. Koszt wycieczki to około 85 euro, przy minimalnej grupie 25 osób. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
9 dzień – Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, przejazd do Cefalù, jednego najciekawszych miast Sycylii. Spacer po starym mieście, wizyta w normańskiej katedrze. Przejazd do hotelu w okolicy Castellamare del Golfo. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
10 dzień – Po śniadaniu  przejazd do Erice, średniowiecznego miasteczka położonego na wysokiej skale, dominującej nad okolicą. Przejazd do Segesty – jednej z najstarszych osad na Sycylii z piękną i najbardziej romantyczną świątynią bogini miłości. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
11 dzień – Po śniadaniu przejazd do Palermo. W trakcie zwiedzania centrum stolicy Sycylii zobaczymy m.in. najważniejsze zabytki miasta: katedrę, Pałac Normański z Kaplicą Pallatyńską, kościół La Martorana, słynny targ Vucciria, słynne katakumby w kościele kapucynów. Przejazd do portu, zaokrętowanie na prom płynący do Neapolu. Nocleg na promie – w cenie siedzenia lotnicze, za dopłatą możliwość rezerwacji noclegu w kabinach czterosobowych – koniecznie należy zgłosić w momencie rezerwacji imprezy. Kolacja we własnym zakresie.
12 dzień – Po zejściu z promu zwiedzanie Neapolu – centrum monumentalnego: Plac Plebiscytu, Galeria Umberta, Pałac Królewski, Teatr San Carlo, Baszta Andegaweńska. Zwiedzanie centrum historycznego: ulica Spaccanapoli, katedra św. Januarego. Przejazd od Pompejów, zwiedzanie ruin miasta zniszczonego w starożytności w wyniku wybuchu Wezuwiusza. Przejazd do hotelu w okolicach Neapolu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
13 dzień – Wczesne śniadanie. Przejazd do Caserty, zwiedzanie La Reggia – imponującego przepychem, zwanego neapolitańskim Wersalem, pałacu królewskiego Karola III Burbona oraz ogrodów pałacowych. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
14 dzień – Wczesne śniadanie. Przejazd do Bolonii. Zwiedzanie Bolonii: Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno, dzielnica uniwersytecka, kościół św. Petroniusza i kościół San Stefano. Wieczorem wyjazd w kierunku Polski, nocny przejazd przez Austrię i Czechy.
15 dzień – przekroczenie granicy Polski w godzinach porannych.

Termin
11.05 – 25.05.2024r
28.09 – 12.10.2024r
Cena
pokój 2 os od  3 999 zł/o

Świadczenia zawarte w cenie
– 11 noclegów w hotelach *** (pokoje 2- lub 3-osobowe z łazienkami),
– 11 śniadań,

– 1 nocleg na promie Palermo-Neapol (bez wyżywienia, fotele lotnicze),

– transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta). Wyjazd z Poznania o godz. 16.00, z Leszna o godz. 17.20, z Wrocławia o godz. 19.15
– zwiedzanie wg programu,
– opiekę pilota.

Obowiązkowe
– ubezpieczenie KL, NW: 200 PLN/os.
– 11 obiadokolacji – dopłata w autokarze 110 EUR/os. lub przy rezerwacji 528 PLN,
– koszty realizacji programu zwiedzania – opłaty za przewodników lokalnych, komunikacji miejskiej, zestawy słuchawkowe,check pointy i inne opłaty obligatoryjne: 270 EUR/os.
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLNos.

Opcjonalne
– Kup Sobie Spokój: 220 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój” nie podlega zwrotowi),
– pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 300 PLN,
– rezerwacja miejsc w autokarze: 100 PLN/os.,
– ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 220 PLN/os.,
– bezpieczny bagaż: 100 PLN/os.,
– wycieczki fakultatywne dodatkowo płatne:
(wjazd na Etnę – 100 EUR/os, wyspy Liparyjskie – 85 EUR/os, dopłata do kajuty na promie
Palermo/Neapol – 85 EUR/os)

Zakwaterowanie
Hotele *** – pokoje 2, 3 osobowe z łazienką, wyposażone w TV. Hotele ulokowane są na obrzeżach zwiedzanych miast.

Transport
Transport autokarem trwa około 18 godziny od granicy polskiej. Przyjazd na pierwszy nocleg okolicach godzin popołudniowych. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

 

Miejsca wyjazdowe za dodatkową opłatą
Gdynia – godz. 08:30 – 250 zł
Sopot – godz. 09:15 – 250 zł
Gdańsk – godz. 10:00 – 250 zł
Olsztyn – godz. 11:20 – 250 zł
Ostróda – godz. 11:50 – 250 zł
Gorzów Wlkp. – godz. 13:40 – 170 zł
Głogów – godz. 16.45 – 200 zł
Lubin – godz. 17.30 – 150 zł
Międzyrzecz – godz. 14.10 – 150 zł
Nowa Sól – godz. 16.05 – 200 zł
Polkowice – godz. 17.15 – 150 zł
Świebodzin – godz.14.30 – 150 zł
Zielona Góra – godz. 15.35 – 200 zł

Dojazdy antenowe są realizowane od minimum 4 osób

Ważne
Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

 

alberobello wlochy funclub2
alberobello wlochy funclub1
alberobello wlochy funclub
polignano włochy funclub

syrakuzy włochy funclub

noto włochy sycylia

etna włochy sycylia1

etna włochy sycylia

taormina włochy sycylia1

zwiedzanie objazdowe mezzogiorno sycylia włochy południowe terenten funclub-4

taormina włochy sycylia2

taormina włochy sycylia3

taormina włochy sycylia4

cefalu włochy sycylia

segesta włochy sycylia

bologna włochy funclub

zwiedzanie objazdowe mezzogiorno sycylia włochy południowe terenten funclub-15

 

Kontakt

ul. Lisowskiego 14/3

65-072 Zielona Góra

+ 48 320 16 88

+ 48 601 793 574

e-tramp@o2.pl