Nasze oferty

Zapoznaj się z szeroką ofertą naszych propozycji wyjazdowych

/ Zagraniczne / Wycieczki

Wycieczka Objazdowa – Rumunia z Budapesztem AFC/24

Cena:

od  1 899 zł/os

5 noclegów

autokar

Opis


Wycieczka Objazdowa – Rumunia z Budapesztem
BUDAPESZT – HUNEDOARA – ALBA JULIA – SIBIU – CURTEA DE ARGES – BUKARESZT – TARGOVISTE – BRASZOW 

Program
1 dzień – wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy i Węgry. Po drodze planowane są krótkie postoje.
2 dzień – poranny przyjazd do Budapesztu, zwiedzimy historyczne centrum. Zwiedzanie stolicy Węgier gdzie zobaczymy m.in: plac Millenium i bazylikę św. Stefana, budynek Parlamentu, Węgierska Akademia Nauk, Plac Bohaterów, Zamek Królewski, Baszty Rybackie, Kościół Macieja. Na koniec spacer najsłynniejszym deptakiem Vai Ucta. Czas wolny. Rejs statkiem po Dunaju(dodatkowo płatny dla chętnych). Obiadokolacja i przejazd do hotelu w okolicach granicy z Rumunią.
3 dzień – po śniadaniu przejazd do Hunedoary, gdzie zwiedzimy przepiękny średniowieczny zamek, jeden z największych zamków w Rumunii i najbardziej zachwycający w Transylwanii. Następnie zwiedzanie Alba Julii, jednej ze stolic Transylwanii, przypominającej trochę nasz Zamość, bo znajduje się tu potężna twierdza. Kompleks budowli zaliczany jest do największych tego typu w tej części Europy. Zwiedzanie cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warną. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Sibiu.
4 dzień – po śniadaniu zwiedzanie średniowiecznego Sibiu, w programie m. in: starówka z Dużym i Małym Rynkiem, Stary Ratusz, most Kłamców, muzeum księcia Brukenthala i schody Ormiańskie, plac Huet, kościół ewangelicki, Prawosławna Cerkiew Metropolitalna Św. Trójcy, wraz z urokliwą zabudową Starego miasta (zwanego czerwonym miastem). Następnie udamy się do Curtea de Arges, gdzie zobaczymy niezwykły przyklasztorny sobór Mistrza Manole czyli Monastyr Arges. Następnie przejazd do stolicy Rumunii – Bukaresztu, zwanego “Paryżem Bałkanów”. Udamy się na Wzgórze Patriarchalne, gdzie zobaczymy Katedrę Patriarchy i siedzibę patriarchy Kościoła Prawosławnego w Rumunii. Następnie zobaczymy Stare Miasto. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Bukaresztu.
5 dzień – po śniadaniu dalsze zwiedzanie stolicy Rumunii. Zwiedzanie Bukaresztu, m. in:, Skansen Budownictwa Ludowego gromadzący domy z obszaru całej Rumunii, a także Pałac Parlamentu, będący pod względem wielkości drugim po Pentagonie budynkiem na świecie, Pałac Królewski – siedziba Narodowego Muzeum Sztuki, cerkiew Stavropoleos z XVIIIw. ze wspaniałymi dekoracjami, rzeźbami i freskami, Łuk Triumfalny, XVI-wieczna cerkiew Curtea Veche (Stary Dwór) – miejsce koronacji władców wołowskich. Następnie udamy się do Targoviste, gdzie znajduje się jedyny zachowany na Wołoszczyźnie gród hospodarski, w którym rezydował słynny Wlad Palownik zwany Drakulą. Szczególnie na uwagę zasługuje “Wieża Zachodzącego Słońca” uznawana za symbol kompleksu. Zobaczymy również starówkę z dobrze zachowanymi domami w stylu neobrynkowińskim. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
6 dzień – po śniadaniu zwiedzanie “Perły Karpat” – Zamku Peles, zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu oraz zwiedzanie Pałacu Pelisor. Dalej zobaczymy położony na przełęczy biały Zamek Bran, lepiej znany jako “Zamek Drakuli” (wg legend to tu mieszkał niegdyś “książę ciemności”), choć faktycznie nie mający nic wspólnego z Wladem Palownikiem. Dzień zakończymy w Braszowie. Spacer po mieście ze zwiedzaniem m.n: ratusza, murów obronnych z bramą Katarzyny i bramą Schei w formie łuku tryumfalnego, cerkwi prawosławnej i Czarnego Kościoła, najstarszej gotyckiej świątyni pomiędzy Wiedniem a Stambułem, a także spacer uliczką Sforii (podobno najwęższa w Europie). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Braszowa.
7 dzień – po śniadaniu wjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Węgry, Słowację, Czechy.
Przekroczenie granic w godzinach wieczornych.

 

Termin
11.05 – 18.05.2024r
Cena od  1 899 zł/os
Termin
10.07 – 17.07.2024r
03.08 – 10.08.2024r

Cena od  1 999 zł/os
Termin
25.09 – 02.10.2024r
Cena od  1 899 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie
– 5 noclegów w hotelach *** (pokoje z łazienkami),
– 5 śniadań,
– zwiedzanie według programu,
– transport autokarem klasy SFERA PLATINUM (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta). Wyjazd z Poznania o godz. 16:00, Leszna o godz. 17:20, Wrocławia o godz.19:15
– opiekę pilota.

Obowiązkowe
– ubezpieczenie KL/NNW: 120 PLN/os.,
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast i inne opłaty niezbędne do realizacji programu: 140 EUR/os.,
– dopłata do 5 obiadokolacji: 60 EUR/os.,
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.

Opcjonalne
– pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 200 PLN,
– Kup Sobie Spokój: 120 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi oraz zmianami dopłat obowiązkowych. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój” nie podlega zwrotowi),
– ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 120 PLN/os.,
– bezpieczny bagaż: 70 PLN/os.,
– rezerwacja miejsc w autokarze: 100 PLN/os.,

Zakwaterowanie
W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach***. W każdym z obiektów zakwaterowanie w pokojach 2,3 osobowych z łazienką, wyposażone w TV. Hotele ulokowane są na peryferiach miast.

Wyżywienie
W cenie 5 śniadań. Obowiązkowo należy wykupić 5 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 60 EUR/os.
Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze.

Transport
Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami.
Przyjazd do niektórych miast dnia następnego po katalogowym zakończeniu imprezy.

Miejsca wyjazdowe za dodatkową opłatą
Gdynia – godz. 08:30 – 250 zł

Sopot – godz. 09:15 – 250 zł
Gdańsk – godz. 10:00 – 250 zł
Olsztyn – godz. 11:20 – 250 zł
Ostróda – godz. 11:50 – 250 zł
Gorzów Wlkp. godz. 13:40 – 170 zł
Głogów – godz. 16:45 – 200 zł
Lubin – godz. 17:30 – 150 zł
Międzyrzecz – godz. 14:10 – 150 zł
Nowa Sól – godz. 16:05 – 200 zł
Polkowice – godz. 17:15 – 150 zł
Świebodzin – godz. 14:30 – 150 zł
Zielona Góra – godz. 15:35 – 200 zł

Dojazdy antenowe są realizowane od minimum 4 osób

Ważne
Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

 

 

rumunia zamek bran dracula funclub

rumunia zamek bran dracula funclub1

rumunia zamek bran dracula noc

rumunia bukareszt caucescu funclub

rumunia bukareszt biblioteka

rumunia bukareszt luk tryumfalny

rumunia zamek peles transylvania

rumunia zamek peles transylvania1

rumunia trasa transfagarska funclub

rumunia trasa transfagarska funclub1

rumunia hunedoara transylvania funclub zamek corvina

rumunia hunedoara transylvania funclub

rumunia curte de arges funclub

rumunia prejmer tradycyjna wies

budapeszt parlament wegry funclub1

budapeszt parlament wegry funclub

budapeszt buda zamek wegry

budapeszt baszta starego rybaka wegry

 

 

 

Kontakt

ul. Lisowskiego 14/3

65-072 Zielona Góra

+ 48 320 16 88

+ 48 601 793 574

e-tramp@o2.pl