Nasze oferty

Zapoznaj się z szeroką ofertą naszych propozycji wyjazdowych

/ GORĄCE OFERTY

Tajemnicza Rumunia autokarem

Cena:

Terminy : 09.05 – 20.05.2020r.           12.09 – 23.09.2020r.  

  Cena : 2.359 zł          

Opis

Ramowy program wycieczki:

1 dzień   9.05 / 12.09
Wyjazd z Gdyni ok. godz. 1.00  – przejazd przez Słowację i Węgry. W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje i przerwa na posiłek. Przejazd do hotelu w okolicy Aradu, kolacja, nocleg.
2 dzień 10.05 / 13.09
Po wczesnym śniadaniu spacer po Aradzie – rumuńskim mieście najbardziej znanym ze swej secesyjnej architektury. Przejazd do Hunedoary, gdzie zwiedzimy wnętrza średniowiecznego gotyckiego zamku – jednego z najpiękniejszych w Rumunii. Następnie przejazd do Alba Julii – jednej ze stolic Siedmiogrodu, słynącej z doskonałych win. Zwiedzanie potężnej cytadeli oraz katedry, gdzie pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę. Zobaczymy także wybudowaną obok koronacyjną Cerkiew Katedralną Świętej Trójcy. Przejazd do Sibiu – miasta artystów. Wieczorny spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z „oczami”, XVI – wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców. Przejazd do hotelu w okolicy Sybina, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3 dzień 11.05 / 14.09
Po śniadaniu przejazd przez Karpaty Szosą Transfogarską (w razie niepogody lub zamknięcia trasy – Przełomem Czerwonej Wieży) do Curtea de Argeş. Po drodze piesza wycieczka (1400 wykutych w skale stopni!) do ruin położonego na niedostępnym szczycie zamku Poienari, twierdzy słynącego z okrucieństwa hospodara wołoskiego, Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Drakuli). Postój w Curtea de Argeş – dawnej wołoskiej stolicy i zwiedzanie Cerkwi Metropolitarnej, z którą związana jest legenda o Mistrzu Manole.  Przejazd do hotelu w Bukareszcie, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4 dzień 12.05 / 15.09
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Rumunii – Bukaresztu, zwanego Paryżem Bałkanów z racji neoklasycznej zabudowy i szerokich bulwarów. Spacer z przewodnikiem po mieście. Zobaczymy m.in.: Łuk Triumfalny, cerkiew Creţulescu, Ateneum Rumuńskie – siedzibę filharmonii, Stare Miasto – Lipscani. Odwiedzimy wnętrza Pałacu Parlamentu. Przejazd do hotelu w nadmorskiej miejscowości, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5 dzień  13.05 / 16.09
Po śniadaniu pobyt wypoczynkowy nad Morzem Czarnym. Kolacja, nocleg.
6 dzień 14.05 / 17.09
Po śniadaniu wycieczka fakultatywna do Delty Dunaju, która wpisana jest na światową listę dziedzictwa UNESCO. Obszar pełen bagien, pływających wysepek z trzciny i piachu daje schronienie 300 gatunkom ptaków i 160 gatunkom ryb. Czeka nas niezapomniany rejs statkiem po tej fascynującej krainie.

Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

 

7 dzień 15.05 / 18.09
Po śniadaniu pobyt wypoczynkowy nad Morzem Czarnym. Kolacja, nocleg.

8 dzień 16.05 / 19.09
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Sinaii – „Perły Karpat”, słynnego uzdrowiska i ośrodka narciarskiego. Krótki spacer po miasteczku, podczas którego zwiedzimy pałac Peleş – zbudowany w stylu niemieckiego renesansu oraz jego skromniejszy odpowiednik – pałacyk Pelişor. Następnie udamy się do niewielkiej miejscowości Râşnov, gdzie można podziwiać jedyny w swoim rodzaju „chłopski zamek”, zbudowany

dla ochrony przed najazdami wrogów. Przejazd przez Predeal – znane rumuńskie uzdrowisko w okolice Braszowa, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
9 dzień 17.05 / 20.09
Po śniadaniu wyjazd kolejką na szczyt Postavarul (1.899 m) z piękną panoramą karpackich masywów górskich, następnie zwiedzanie okolicznych miejscowości: Bran – z zamkiem strzegącym wąskiej doliny – będącym ulubionym miejscem wypoczynku królowej Marii; charakterystyczny dla zabudowy Siedmiogrodu warowny kościół w miejscowości Prejmer. Powrót do miasta, spacer po Braszowie – najchętniej odwiedzanym średniowiecznym mieście Rumunii. Tutejszy rynek z barokowymi fasadami uznawany jest za najpiękniejszy w całym kraju. Czas wolny. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
10 dzień 18.05 / 21.09
Po śniadaniu przejazd do Sighişoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, gdzie urodził się książę Wlad Palownik – legendarny Drakula. W mieście doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa. Zwiedzimy Wieżę Zegarową oraz Kościół na Wzgórzu, a także zobaczymy dom, w którym w roku 1431 przyszedł na świat Wlad – Drakula. W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
11 dzień 19.05  / 22.09
Kontynuacja przejazdu przez Węgry na Słowację. Powrót do Polski w godzinach porannych 20.05 / 23.09

Program fakultatywny
– wycieczka do Delty Dunaju ok. 45 EUR

Cena obejmuje:
–  9 noclegów w hotelach o standardzie **/***: 1 nocleg w okolicy Aradu, 1 w okolicy Sibiu, 1 na obrzeżach

Bukaresztu, 4 noclegi nad Morzem Czarnym, 2 w okolicy Braszowa. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

–  9 śniadań  ( zazwyczaj w formie bufetu ) , 9 kolacji ( zazwyczaj  serwowanych ).
–  przejazd autokarem turystycznym  z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.
–  ubezpieczenie NNW, KL, bagażu
–  realizacja programu turystycznego

– opiekę pilota

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena  nie zawiera:
– kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, przewodnicy lokalni, system Tour Guide) – orientacyjny

koszt: ok. 90 EUR,
– programu fakultatywnego: wycieczka do Delty Dunaju ok. 45 EUR,

Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu.
Koszty płacone za całą grupę np. za lokalnych przewodników są dzielone na wszystkich jej uczestników.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu.

Kontakt

ul. Lisowskiego 14/3

65-072 Zielona Góra

+ 48 320 16 88

+ 48 601 793 574

e-tramp@o2.pl