Nasze oferty

Zapoznaj się z szeroką ofertą naszych propozycji wyjazdowych

/ Wycieczki / Krajowe

Wycieczka – Bieszczadzkim szlakiem

Cena:

1 142 zł/os

w promocji – 799 zł/os

Opis

Program

1 dzień:
Wyjazd z poszczególnych miast według rozkładu jazdy. Przejazd do Łańcuta –- jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce, która słynie ze znakomitych wnętrz oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza malowniczy park w stylu angielskim. Następnie przejazd do Jarosławia – wielokulturowego miasta kresowego. Od najdawniejszych czasów stykał się tutaj wschód z zachodem. Miasto przeżywało swój największy rozkwit w XVI i XVII w. Podczas słynnych jarosławskich jarmarków przybywali tutaj kupcy nie tylko z Europy, ale również ze Wschodu – jednorazowo nawet 30.000 osób. Pozostałością po tych czasach są słynne jarosławskie renesansowe i barokowe kamienice, między innymi: Orsettich, Attavantich, Gruszewiczów i Rydzikowska. Typ kamienicy jaki wykształcił się w mieście jest ściśle związany z jej funkcją handlową, nosi nazwę „kamienicy jarosławskiej” i jest unikatem na skalę ogólnopolską. Przejazd do hotelu w okolicy Przemyśla, zakwaterowanie, nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu całodniowa wycieczka w Bieszczady Małą Obwodnicą Bieszczadzką. Droga ta ma wiele odcinków z pięknymi widokami na góry i łączy miejscowości obfitujące w zabytki i atrakcje turystyczne. Podróż rozpoczniemy od Leska, przez Bóbrkę dojedziemy nad Solinę, gdzie odbędzie się godzinny rejs statkiem po Jeziorze Solińskim – największym sztucznym zbiorniku wodnym w Polsce. Kolejne miejscowości, przez które przejedziemy to: Równia z przepiękną cerkwią, Jureczkowa, Wojtkowa, Kuźmina, Bircza i na koniec Krasiczyn, w którym zwiedzimy zamek, wybudowany na przełomie XVI/XVII w., otoczony jednym z najpiękniejszych parków krajobrazowych w Polsce. Czas wolny na spacer po parku. Powrót do hotelu na nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu przejazd do pobliskich Bolestraszyc, gdzie znajduje się specjalistyczny ogród botaniczny – Arboretum – cenny zabytek przyrody, w którym uprawiane są rzadkie, zagrożone i ginące gatunki roślin i krzewów w polskiej florze. Następnie zwiedzimy jeden z fortów dawnej Twierdzy Przemyśl. Podczas zwiedzania zapoznamy się z historią twierdzy i poznamy jakie było jej znaczenie w czasie I wojny światowej. Po zwiedzeniu fortu przejazd do Przemyśla, – zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in. Rynek, Katedra Rzymskokatolicka, Katedra Greckokatolicka, Wzgórze Zamkowe, zabytkowy Dworzec Kolejowy. Powrót do hotelu, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Sanoka. Zwiedzimy Muzeum Budownictwa Ludowego, gdzie oprócz dawnych zabudowań wiejskich zobaczyć można obiekty historyczne związane z podkarpackim przemysłem naftowym, a także kolekcję ikon. Dawny wygląd podkarpackich miasteczek odtwarza „Miasteczko galicyjskie”, w którym odwiedzić można odtworzone wnętrza warsztatów rzemieślniczych i sklepów. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną.

Świadczenia
Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu o standardzie **/*** w Przemyślu lub okolicy. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje dodatkowo płatne.
Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem 
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Termin
30.04 – 03.05.2022 r.
23.06 – 26.06.2022 r.
18.08 – 21.08.2022 r.

Cena
1 142 zł/os
do dnia 25.02.22r. – cena promocyjna – 799 zł/os

Informacje praktyczne
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic – z innych miast za dopłatą
Podczas zwiedzania prawosławnych świątyń obowiązkowy strój dla kobiet to długa spódnica, zakryte ramiona, nakrycie głowy – najlepiej chusta, dla mężczyzn – długie spodnie, zakryte ramiona.

Cena nie obejmuje:

– kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 195 zł.
– podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych.Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł

Kontakt

ul. Lisowskiego 14/3

65-072 Zielona Góra

+ 48 320 16 88

+ 48 601 793 574

e-tramp@o2.pl